NEWS

KUTO’DA GÖREV VERME SANATI SEMİNERİ

Kuşadası Ticaret Odası’nda “Görev Verme Sanatı” konulu seminer düzenlendi. Tam gün süren seminerde konuşmacı Teyfik Bıyıklı tarafından katılımcılara; iletişimin gücü, dinlemenin önemi, ikna yöntemleri, kültürel filtreleme, empati, kişiye özel butik yaklaşımlar gibi konularda bilgiler verildi. Özellikle insan kaynakları ve otel yöneticilerinin ilgi gösterdiği seminerde, oyunlar ve uygulamalarla da algı pekiştirildi. Seminer sonunda katılım sertifikalarını alan katılımcılar, sezon öncesi verilen Görev Verme Sanatı” konulu seminerin son derece yararlı olduğunu söyleyerek, Kuşadası Ticaret Odası Yönetimine teşekkür ettiler.

22 March 2019
Read More
BAKAN SELÇUK VE TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU AYDIN’DA İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ TOPLANTISINA KATILDI

Aydın ili Oda-Borsalarının organizasyonu ile düzenlenen İstihdam Seferberliği Aydın İş Dünyası Buluşması; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımlarıyla Aydın Ticaret Odası Konferans Salonunda gerçekleşti. KUTO YÖNETİMİ HİSARCIKLIOĞLU İLE BİRARAYA GELDİ Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Milletvekilleri Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Metin Yavuz, Rıza Posacı, Aydın ve çevre il ve ilçelerin Oda ve Borsa Başkanları, kurum müdürleri ile Aydın bölgesi İş Dünyasının temsilcilerinin katıldığı programda; Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, Meclis Başkanı Ahmet Miraç Şengel, Meclis Başkan Yardımcıları Bülent İlbahar ve Tolga Erdem, Yönetim Kurulu Üyeleri Erdem Dikkaya, Seydi Yıkılmaz, Müslüm Yıldırım, Aydın Kadın Girişimciler İl İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hibeti Zeytin, Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri Şükrünaz Yeşilçay, Mehtap Okutan ve Aydın Genç Girişimciler İl İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Aytar’da hazır bulundu. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi AYTO Başkanı Hakan Ülken’in açılış konuşması ile başlayan toplantıda TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu; Evliya Çelebi’nin dediği gibi “dağlarından yağ, ovalarından bal akan” şehir Aydın’da yaşayanların çok şanslı olduğunu belirttiği konuşmasında, Aydın’ın bir bakanı olmasının önemine değindi ve İstihdam Seferberliği kapsamında verilen teşvikler ve destekler hakkında bilgi verdi. Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’de, istihdam seferberliği için gerekenlerin yapılacağını ve Aydınlı iş insanlarıyla istişarelerin devam edeceğini söyledi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iki yıl önce başlattığı istihdam seferberliğine bu yıl da hız kesmeden devam edildiğini söyledi ve Aydın’ın da istihdam sözü veren illerden biri olduğunu belirtti. NAZİLLİ TİCARET ODASI YENİ HİZMET BİNASI AÇILDI Aydın’da en çok istihdam sağlayan beş firmaya plaket verilmesiyle birlikte Aydın’da tamamlanan programın ardından, aynı heyet tarafından Nazilli Ticaret Odası yeni hizmet binası açılışı gerçekleştirildi. Programda TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile biraraya gelen Kuşadası Ticaret Odası Yönetimi, Kuşadası Efes Kongre Merkezi (KOMER) hakkında TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na bilgi verdi ve Kongre Merkezi ile ilgilenilmesi ricasında bulundu.

21 March 2019
Read More
KUTO MITT MOSKOVA TURİZM FUARI’NDA

Kuşadası Ticaret Odası, dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan MITT Moskova Uluslararası Seyahat ve Turizm Fuarı’nda Kuşadası’nı tanıttı. KUŞADASI’NIN DAHA FAZLA NOKTADA TANITILMASI HEDEFLENİYOR Bu yıl 26’ıncısı düzenlenen Moskova Turizm Fuarı’na, Kültür ve Turizm Bakanlığı alanından stant alarak katılım sağlayan Ticaret Odası, özellikle Kuşadası Belediyesinin katılmadığı fuarlara katılarak Kuşadası’nın daha fazla noktada tanıtılmasını hedefliyor. Üç gün süren fuarda en çok ilgi gören stant olan Kuşadası standında, Kuşadası Ticaret Odası Yönetimi tarafından ziyaretçilere Kuşadası’nın tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri tanıtıldı. 2019 Turizm sezonunda, Kuşadası’nın turizm pastasından daha fazla pay alması için tanıtım çalışmalarını sosyal medya üzerinden aralıksız sürdürmeye devam eden Kuşadası Ticaret Odası, katıldığı fuarlarla da tanıtım çalışmalarını destekliyor.

19 March 2019
Read More
Yayınlarımızı İnceleyin.
Review our Publications.

You can view all of our publications here.

All Publications
KUTO Video & Görsel Arşivi
KUTO Video & Images Archive

You can view our gallery here.

Review Our Gallery
KUTOIMPORTANT ANNOUNCEMENT

SLOGAN